Činnost v r. 2018

Celý rok – „Posilovna mozku“ - každý poslední čtvrtek v měsíci

Od roku 2018 se každý měsíc koná „Posilovna mozku“, která je určená k trénování paměti. Při 1. setkání se sešlo celkem 18 účastníků, v současné době je okolo 23 účastnic, pánové mezi nás zatím nezavítali, že by žádný odvážný? A co se děje při těchto setkáních? Protože je potřeba, aby náš mozek nezahálel a trénoval, tak zejména řešíme různé úlohy, kvízy. Úlohy jsou početní, zeměpisné, poznávací, doplňovací, prostě různé. Také hravá forma trénování – např. puzzle, i pohybová. No z ohlasů musím říct, že se akce líbí, sejdeme se, procvičíme mozkovnu, pobavíme se. Kolektiv je velice milý a přátelský.

Šachový "turnaj"

Dne 13. 4. 2018 se v knihovně konalo 1. šachové utkání mezi kroužkem Nepolisy a kroužkem Mekka Nový Bydžov, oba kroužky vedl pan Ing. Miroslav Čutka. Kroužek Mekka Nový Bydžov je při Klubu Důchodců a přijeli tedy členové tohoto kroužku, jejichž průměrný věk je okolo 70ti let a představte si, že nás porazili výsledkem 4,5 : 3,5. Přijela parta opravdu bezvadných lidí, velice dobře se nám s nimi hrálo, i jsme si popovídali a děti – naši členové, které také hrály, byly spokojené a turnaj se jim velice líbil. V květnu jsme si zahráli odvetu v Novém Bydžově.

Datum vložení: 21. 5. 2019 12:10
Datum poslední aktualizace: 21. 5. 2019 12:22