Činnost v r. 2019

29. března, 2019 Noc s Andersenem

Při letošní už 12té Noci s Andersenem jsme si připomněli velice známého autora Václava Čtvrtka. Letošních 19 spáčů přišlo v přestrojení za známé postavičky Křemílka a Vochomůrky, kteří byli hlavním tématem letošní noci. Po ubytování jsme se opět vydali zasadit pohádkovník, tentokrát bylo vybráno místo za „prostředňákem“. Poté jsme se jako obvykle vydali za školu posilnit se a opéct si na ohni párek a poté do obecního domu plni očekávání, co nás letos čeká? Nejdříve nám pan Andersen v přestrojení povídal o svém životě, shlédli jsme ukázky pohádek od Václava Čtvrtka, pak se rozdělili do skupin a vydali se na různá stanoviště plnit úkoly. Na jednom stanovišti jsme hledali schované ořechy, na druhém zaseli semínka hrachu a fazole do květináčků a vyrobili si zápich s obrázkem Křemílka a Vochomůrky do květináče. Na třetím stanovišti bylo naším docela těžkým úkolem vyluštit kvíz, ke kterému jsme měli vyhledávat odpovědi v knihách a na internetu a na dalším stanovišti opět kvíz, i ten byl těžký, ale i tak se nám podařilo ho zdárně vyluštit. O půlnoci strašidelné černočerné jen pro odvážlivce největší byla noční stezka se strašidly. Museli jsme projít trasu od úřadu okolo kostela, podepsat se u strašidláka na glejt. No každý nešel, a někdo se i dokonce i nedošel. Tímto se dodatečně omlouváme za noční hluk.

Všem kdo pomáhali s touto akcí velice děkujeme a těšíme snad na příště v roce 2020.

4. dubna, 2019, Návštěva dětí z Mateřské školy, Nepolisy

Každý rok navštěvují děti z Mateřské školy Nepolisy naši Obecní knihovnu, aby se seznámily s prostředím knihovny, poslechly si povídání o knížkách, pohádku z knížky, namalovaly obrázek. Letos shlédly i pohádku a zahrály si házecí hru.

9. dubna, 2019, Beseda se Základní školou, Nepolisy – Téma Velikonoce

Paní učitelka Mgr. Eva Zimová navrhla knihovnici paní Lucii Vejvodové, co tak uspořádat dětem druhého a pátého ročníku naší základní školy v knihovně besedu na téma Velikonoce. No to byl ale výborný nápad, který se paní Vejvodové líbil, a tak se stalo dne 9. dubna 2019. S besedou nám také pomohl pan ředitel Mgr. Jiří Kohout.

Co se v knihovně dělo a jak se žákům tato beseda líbila? No přečtěte si, co na to Terezka Marková, Veronika Marková a Adélka Obešlová:

Adélka: „Vyšli jsme ze školy v 10:00 hodin.“

Veronika: „Když jsme tam přišli, sedli jsme si na židle a pan ředitel nám vyprávěl o historii Velikonoc. Pak nám povídala chvíli paní Vejvodová.“

Adélka: „Potom jsme si řekli, jaký název mají dny před Velikonocemi, např. Škaredá středa, Velký pátek, Zelený čtvrtek, a co tyto dny znamenají.“

Terezka: „Také nemůžu zapomenout na to, jak nám Mája, Stelinka a Anička hrály příběh o Sluníčku, Hřebínkovi a Kokrháčovi. Byla to zábava.“

Terezka: „Také jsme dostali papíry s úkoly, páťáci luštili tajenku, druháci vybarvovali velikonoční vajíčka.“

Veronika: „Ještě jsme si povídali. Nakonec jsme se rozdělili do družstev a měli závod ve skládání puzzlí.“

Adélka: „No a to byl konec, protože jsme museli zpátky do školy. Bylo to super!“

Veronika: „Bylo to dobrý J“

Jak je vidět, dětem se beseda velice líbila, myslíme si, že by nebylo vůbec na škodu, uspořádat si v budoucnu setkání s nějakým dalším tématem.

Datum vložení: 21. 5. 2019 12:15
Datum poslední aktualizace: 21. 5. 2019 12:16