Noc s Andersenem 2011

Základní škola a Obecní knihovna Nepolisy zvou všechny děti na Noc s Andersenem, která se koná ve dnech 1. - 2. dubna 2011 v knihovně.

Těší se na Vás Rumcajs, Manka a Cipísek!

manka, rumcajs a cipísek

Zprávička z akce:

V pátek 1. dubna jsme se již po čtvrté zúčastnili projektu „Noc s Andersenem“ na podporu čtenářských dovedností dětí ve spolupráci s knihovnou a OÚ Nepolisy. Letos jsme slavili 100. výročí narození spisovatele Václava Čtvrtka. Proto se v 18 hodin před obecním úřadem sešlo 37 dětí přestrojených za známé postavičky Rumcajse, Manky a Cipíska. Pan starosta nám předal klíče od obecního úřadu, který se nám stal přechodným domovem. I letos jsme společně zasadili pohádkový strom (lípu), který jsme pojmenovali „Aprílovníček“. Po namáhavé práci jsme se posilnili opečenými párky. V podvečer probíhalo plnění rozmanitých úkolů - skládání Rumcajsova puzzle, hledání v atlasu hub, vyplňování kvízů, zdobení dortů v podobě Manky, Cipíska a Rumcajse, vyrábění zápichů do květináčů, seznámení s životopisem Václava Čtvrtka a jeho dílem, zpívání písně o Rumcajsovi aj. Na některých dětech se začala projevovat únava, a proto jsme ji o půlnoci zahnali hudební rozcvičkou. Krev v žilách se rozproudila, a tak se mohlo vyrazit na noční stezku, která byla plná nástrah a různých strašidel. Ne všichni měli dostatek odvahy, a tak se našli i tací, kteří do cíle nedošli. Po krátkém, 4 hodinovém spánku nás probudila cukrářka, která k snídani přinesla lákavě vonící koláčky s tvarohem, povidly a mákem. Noc s Andersenem se nám vydařila. Doufejme, že se opět příští rok sejdeme a oslavíme další výročí  nějakého významného spisovatele.

Datum vložení: 4. 10. 2017 11:11
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2017 11:11