Noc s Andersenem 2014

Noc s Andersenem 2014

Naše Noc s Andersenem
         „Naše již 6. Noc s Andersenem se opět vydařila, jak by také ne, když naše šikovná paní učitelka a její tým připravili opět program, který nás bavil“, švitořily děti, když jsme se s nimi v sobotu  po ránu loučili. Co bylo naším programem tentokrát? Opět jsme se sešli na obecním úřadu v Nepolisech a protože nás bylo moc, ubytovali jsme se jako každý rok v obřadní síni. Po ubytování jsme šli místo sázení stromku, nejdříve opéct párky, protože po krásném slunečném týdnu se totiž zatáhlo, přišlo pár hromů a trochu pršelo. Po mírném dešťovém osvěžení  jsme šli zasadit náš již 6. pohádkovník, kterým se tentokrát stala lípa srdčitá a pojmenovali jsme ji „Ošklivé káčátko“.  Poté jsme se přesunuli do pohádkové noci plné úkolů.
         Tentokrát se naše noc nesla v duchu pana pohádkáře Hanse Christiana Andersena, který nás přišel navštívit a vyprávěl nám o svém dětství, o svém životě i psaní. Ve velice krásném vyprávění nechybělo také vyprávění pohádky „Křesadlo“, no povím vám, že takové povídání a vyprávění od pana Andersena bylo opravdu překrásné a kouzelné, že všechny děti poslouchaly a byly velice pozorné (a to i když poznaly, že naším panem Andersenem v přestrojení nebyl nikdo jiný, než sám pan starosta). Po tomto setkání následovalo čtení pohádky od pana Andersena, a jak tak čas utíkal, měli jsme co dělat, abychom stihli ještě plno úkolů. Šest skupin dětí muselo vystřídat 6 stanovišť a plnit různé úkoly, např. vyrábět Ošklivé káčátko, vyplnit kvíz o panu Andersenovi, shlédnout pohádky, vyřešit případ pana Vrťapky, vypracovat úkoly z knížek pana Andersena, namalovat maskota Veverušáka nebo napsat příběh či básničku. A to už se nám blížila půlnoc, tak jsme se šli posilnit před stezkou odvahy, která byla ohrožená kvůli počasí, ale naštěstí už nepršelo a konala se. No řeknu vám, že někteří spáči naší noci byli tak unavení, že usnuli hned, hlavně ti nejmenší, ale někteří byli plní dojmů a švitořili až do rána.
        Tímto chci poděkovat všem, kteří se podílejí a pomáhají s pořádáním této akce, kteří se podílejí na celé organizaci, připravují sázení stromu, stanoviště, pohoštění i stezku odvahy. Opravdu všem velice srdečné díky.

Za Noc s Andersenem
Vejvodová Lucie - knihovnice