Noc s Andersenem 2016

Jaká byla „Noc s Andersenem 2016 - Setkání Křemílků a Vochomůrků“

Letošní aprílová Noc s Andersenem byla věnována Václavu Čtvrtkovi (nar. 4. 4. 1911) známému spisovateli pro děti a mládež, autorovi povídek, románů, her o současných dětech a populárních pohádkových příběhů, pokračovatele klasiků českých pohádek. A právě proto, že napsal i velice známé „Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky“, přestrojili  jsme se všichni za tyto 2 milé postavy.
    Po ubytování jsme se vydali zasadit další pohádkovník.Kde jsme ho zasadili? Před obchodem Hruška budete moci sledovat, jak roste a jak se daří stromu „Katalpa“, strom rodu opadavých dřevin z čeledi trubačovitých s výraznými květy a plody. Poté následoval za halekání všech „My máme hlad“ přesun za školu, kde už měl hlavní „Vochomůrka“ (Roman) připraven oheň na opékání párků. Po posilnění jsme se přesunuli na úřad.
    Velice zajímavá byla přednáška o Václavu Čtvrtkovi, prohlídka jeho známých pohádkových knih, pouštění pohádek a čtení pohádky o Rumcajzovi.
    Co bylo hlavním překvapením večera? Návštěva jedenáctého českého krále Karla IV., který letos slaví výročí 700 let od data narození. Tuto postavu nám velice pěkně zahrál, představil a pověděl o ní spoustu zajímavých věcí, náš pan starosta Ing. Dušan Šustr.
    A pak se soutěžilo. Na různých stanovištích se plnily různé úkoly, děti sbíraly houby, počítály příklady, luštily kvíz, křížovku, skládaly obrázek, hádaly ukázky, výráběly záložku do knihy. Až jim z toho všeho zase vyhládlo. Ale náš hlavní Vochomůrka opět nezahálel a připravil všem výborné palačinky.
    Po půlnoci se ti největší odvážlivci vydali na strašidelnou stezku odvahy. Spát se šlo okolo druhé hodiny ranní a protože nesmí chybět polštářová bitva, tak se všichni znovu rozdováděli a dováděli až do tří hodin ranních. Budíček byl v 6.30 a to se vůbec nikomu nechtělo vstávat. Snídaně byla letos opravdu bohatá, plná buchet a koláčů, protože nám všechny tyto dobroty napekly maminky letošních spáčů. Všem maminkám moc děkujeme.
    Pořadatelé: Iveta Hakenová, Lucie Vejvodová, Věra Kyselová, Adélka Vondrová, Roman Šustr, Ing. Dušan Šustr, stezku odvahy pro nás připravili – mládež z Nepolis a ze Zadražan.
    Pořadatelům a všem, kteří se podíleli na pořádání 9. Noci s Andersenem, zajištění výsadby stromu, přípravě večeří, stezky odvahy, postavy, stanoviště se soutěžemi, atd. velice děkujeme a děkujeme všem občanům za pochopení při pořádání noční stezky odvahy.

Za ZŠ Nepolisy a Obecní knihovnu Nepolisy sepsala Lucie Vejvodová

Datum vložení: 6. 10. 2017 9:02