Novinky z obce - Krádeže cibulovin z parků v obci

Krádeže cibulovin z parků v obci

V posledních týdnech evidujeme zvýšený počet vyrytých narcisů a tulipánů v parcích na území obce - takto vyryté cibuloviny nepřežijí a zaschnou.

V letošním jarním období nám na návsi v parcích vyrostly z cibulek krásné květiny. V Nepolisech i Zadražanech se kytičky, vysazené pro potěchu nejen obyvatel místních, ale i návštěvníků, staly brzy terčem nenechavců. Rozkvetlé narcisy místy den ze dne nahradily utržené stonky.
V úterý 27. dubna bylo zjištěno i vydloubnutí cca dvou desítek cibulek tulipánů na návsi nad prostředním rybníkem. Pevně věřím, že ukradené tulipány budou nového majitele hřát při každém pohledu u srdce. Na podzim cibulky dosadíme a doufám, že nám tentokrát vydrží v obci déle...
Informace od zahradní společnosti: Cibulky rostlin vyryté a přesazené v květu novému majiteli po výsadbě nepřežijí a zaschnou.
Ing. Dušan Šustr, starosta obce

Datum vložení: 28. 4. 2021 10:51