Novinky z obce - POZOR - ptačí chřipka, na výskyt v k.ú. Kosice

POZOR - ptačí chřipka, na výskyt v k.ú. Kosice

POZOR - ptačí chřipka, na výskyt v k.ú. Kosice

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Královéhradecký kraj informuje o nálezu většího počtu uhynulých labutí na rybníku Kosičky III, v k.ú. Kosice. Nález byl zaznamenán dne 9.2. a následně také 12.2. U uhynulých labutí bylo potvrzeno nakažení virem aviární influenzy, subtyp H5N1.

Chovatelům drůbeže a jiných ptáků chovaných v zajetí se doporučuje důsledné dodržování opatření biologické bezpečnosti ve svých chovech, spočívající zejména v ochraně chovaných ptáků před kontaktem s volně žijícími ptáky, kteří jsou nejčastějším zdrojem nákazy pro chované ptáky. Dále je doporučeno umístit krmivo a napájecí vodu určenou pro chované ptáky do budov, příp. pod přístřešky, aby nedošlo k jejich kontaminaci trusem volně žijícího ptactva.

V případě, že chovatelé zjistí zvýšené úhyny chovaných ptáků, změny ve zdravotním stavu nebo změny v produkci vajec chovaných ptáků, je třeba, aby tyto skutečnosti neprodleně oznámili na Krajskou veterinární správu Státní veterinární správy pro Královéhradecký kraj, pracoviště Hradec Králové, tel. 495 279 057, 720 995 210.

Totožně je nutné postupovat při nálezu zvýšených úhynů u volně žijících ptáků v obci nebo její blízkosti.

Další informace: https://www.svscr.cz/

Datum vložení: 12. 2. 2024 16:25