Novinky z obce - Usnesení Vlády ČR - NOUZOVÝ STAV

Vyhlášení Nouzového stavu Vládou ČR

Vláda ČR v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 vyhlásila ve čtvrtek 12. března s účinnosti od 14:00 hod. NOUZOVÝ STAV.

Vedle Nouzového stavu platí i všechna ostatní doposud platná nařízení a mimořádná opatření - viz stránky obce.

Nad tato nařízení a opatření dále platí:

1) Od 13. března 2020 od 6:00 hodin Vláda ČR zakazuje divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, a to do odvolání.

2) Od 13. března zakazuje Vláda ČR přítomnost veřejnosti v čase mezi 20:00 až 6:00 v provozovnách stravovacích služeb (pohostinství, bary, restaurace apod.) a zakazuje činnost provozoven stravovacích služeb umístěných v rámci nákupních center s prodejní plochou přesahující pět tisíc metrů čtverečních.

3) Od pátku 13. března od 6:00 se zakazuje také přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb - sportoviště, posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie.

4) Vláda od 14. března také zakazuje českým občanům cestovat do zemí, které jsou uvedeny jako rizikové:  Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Nizozemí, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko, Francie, Velká Británie.

Vyhlášení Nouzového stavu Vládou ČR

Datum vložení: 12. 3. 2020 14:52