Novinky z obce - Užívání veřejného prostranství - kontroly

Upozornění o provádění namátkových kontrol neoprávněného užívání veřejného prostranství.

KONTROLY NEOPRÁVNĚNÉHO UŽÍVÁNÍ VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ

Upozorňujeme občany, že od 22. ledna 2024 budou na území obce probíhat namátkové kontroly nad dodržováním zákazu neoprávněného užívání veřejného prostranství, a to nejen pro skladování materiálu apod., ale také pro parkování osobních a nákladních vozidel.

Na veřejném prostranství může stát 1 osobní automobil u 1 rodinného domu za předpokladu, že je místo zpevněno v souladu s předchozím písemným souhlasem obce. V ostatních případech se jedná o neoprávněné užívání veřejného prostranství, které je v rozporu se zákonem a bude oznamováno jako přestupek na MěÚ Nový Bydžov k dalšímu projednání. Správní postup a řešení podezření ze spáchání přestupku je pak plně v gesci MěÚ Nový Bydžov. Za spáchaný přestupek hrozí udělení finanční sankce.

Pokud souhlas obce k úpravě části veřejného prostranství máte, ale doposud nebyla z Vaší strany provedena úprava povrchu veřejného prostranství, tak stání a parkování osobního automobilu v daném místě NENÍ MOŽNÉ.

Ing. Dušan Šustr, starosta obce

Datum vložení: 19. 1. 2024 9:43