Novinky z obce - Změny ordinační doby dětské pohotovosti v Novém Bydžově.

Změny ordinační doby dětské pohotovosti v Novém Bydžově.

Od 1.9.2017 dojde ke změně ordinační doby dětské lékařské pohotovosti v N.Bydžově.  I nadále bude pohotovost provozována o sobotách, nedělích a svátcích, ale ve zkráceném režimu,  vždy od 8 do 12 hodin.

Ke zkvalitnění této služby přispěje nově i přítomnost dětské sestry v ordinaci a nový přístroj na měření C reaktivního proteinu ( ukazatele zánětu), který lze změřit rychle a bez odběru žilní krve. Tím je lékaři umožněno, rychleji, snadněji a správně se  rozhodnout o další léčbě. Tento přistroj bude zakoupen z laskavé dotace Města Nový Bydžov, za což velmi děkujeme za nás zdravotníky i za občany.

Je snahou nás všech, jak vedení  Oblastní nemocnice a.s, tak i vedení Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a Města Nový Bydžov, aby tato služba byla pro naše občany nadále provozována a zachována i v době, kdy se potýkáme s velkými personálními problémy stran nedostatku  zdravotníků, ale i se situací ekonomickou . Provozování lékařské pohotovosti není v žádném případě výdělečnou činností, musí být naopak dotováno dalšími činnostmi nemocnice. Tím více nás těší, že se nám zatím daří pohotovost pro děti zachovat. Velké poděkování patří paní primářce, MUDr. Heleně Šafaříkové, která se velkou mírou podílí na organizaci a chodu pohotovosti, i všem ostatním zúčastněným kolegům lékařům a sestrám. Doufejme, že naše společné úsilí bude fungovat co nejdéle,  ke spokojenosti  občanů i nás zdravotníků.

V N.Bydžově 24.8.2017, dr.Kolářová

Datum vložení: 24. 8. 2017 0:00