Chod obce, obecního úřadu, knihovny, školy a školky apod.

Obecní úřad zveřejňuje aktuální informace k chodu obce v dalších dnech.

Aktuální informace z obce a obecního úřadu, které jsou podány s ohledem na dosavadní mimořádná opatření přijatá Vládou ČR a některými vybranými resorty:

1) Zrušena až do odvolání je výuka v základní škole.

2) Prozatím je zachován provoz v místní mateřské škole, kdy předpokládáme, že bude pokračovat i začátkem dalšího pracovního týdne (pondělí, úterý a středa) a dle počtu docházejících dětí a s přihlédnutím k dalšímu vývoji situace bude rozhodnuto o případném zrušení výuky i v mateřské škole.

3) Chod obecního úřadu není nikterak omezen, pouze žádáme návštěvníky a občany, aby dbali pokynů zveřejněných na vstupních dveřích úřadu.

4) Uzavřena je od zítřejšího dne až do odvolání obecní knihovna.

5) Výhledově v průběhu nejméně následujících 30 dnů se neuskuteční na území obce žádná kulturní, společenská a veřejnosti přístupná akce - neuskuteční se Společenský ples, Masopustní průvod, Setkání Posilovny mozku, Den otevřených dveří v ZŠ Nepolisy, fotbalová sportovní utkání apod.

6) Provoz obecního pohostinství je v souladu s mimořádným opatřením od soboty 14. března přerušen.

Ve všech veřejnosti přístupných budovách budou realizována opatření vedoucí k častější dezinfekci vybraných prostor a částí budov.
Dbejte prosím zvýšené osobní hygieny a v případě, že budete vykazovat příznaky respiračního onemocnění, vynasnažte se omezit kontaktu s dalšími osobami a svůj stav konzultujte se svým obvodním lékařem, přednostně telefonicky a až poté případně osobní návštěvou lékaře.

Nastalá situace související se šířením onemocnění COVID-19 vyžaduje naši maximální pečlivost, obezřetnost a ohleduplnost. Při dodržování všech pravidel však předpokládám, že lze zachovat a zajistit i "běžný" občanský život.

Ing. Dušan Šustr, starosta obce
Datum vložení: 12. 3. 2020 21:05