Královéhradecký kraj se připravuje na pomoc Ukrajině

Tisková zpráva a další vyjádření a doporučení ve vztahu k válečnému stavu na Ukrajině.

Lůžka v nemocnicích i ubytování pro uprchlíky. Kraj zahájil přípravy pro pomoc Ukrajině

Královéhradecký kraj zahájil přípravy pro případnou pomoc obyvatelům zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině. Krajská zdravotnická zařízení jsou v případě potřeby v součinnosti se státem schopná zajistit péči pro zraněné a další osoby, které budou vyžadovat zdravotní péči při zhoršení situace. Vedle toho kraj vytipovává možná místa pro potřeby ubytování uprchlíků i možnost dočasné výuky pro ukrajinské studenty.

Prověřujeme všechny možnosti, jak může Královéhradecký kraj být nápomocen při konfliktu na Ukrajině. Jsem v kontaktu s řediteli složek krajského integrovaného systému a s nemocnicemi průběžně koordinujeme možné využití jejich kapacit pro hospitalizaci raněných, pokud to bude potřeba. Vedle toho jsem odeslal dopis předsedovi našeho partnerského regionu v ukrajinské Zakarpatské oblasti, ve kterém jsem vyjádřil podporu a nabídl možnost zajištění humanitární a jiné formy pomoci,“ řekl po jednání pracovní skupiny krizového štábu hejtman Martin Červíček.

Kraj je v kontaktu mimo jiné s krizovými pracovníky měst a krajskými hygieniky a snaží se předem vytipovávat kapacity pro ubytování a zajištění odpovídající péče pro uprchlíky. V současnosti podle zpracovaných plánů kapacity v regionu nabízí ubytování pro několik tisíc takových osob. Vedle toho je zde možnost zajištění dočasné výuky na středních školách pro ukrajinské studenty.

Královéhradecký kraj se připojil k podpoře Ukrajiny tento týden vyvěšením ukrajinské vlajky a připojením k sbírce Charita pro Ukrajinu, kterou uspořádala Charita ČR.

Vedle toho se kraj snaží pomoci i zaměstnancům jeho organizací. „Ředitele našich nemocnic, sociálních zařízení a dalších organizací žádám o součinnost při komunikaci se zaměstnanci, kteří mají ukrajinské občanství. Chápeme, v jak těžké situaci nyní jsou, a proto jim nabízíme co největší míru podpory při získávání informací, vydávání víz, případně při potřebě vycestování zpět do své země,“ informoval hejtman Martin Červíček.

Předpokládá se, že v nejbližších dnech zasedne také bezpečnostní rada kraje, a to v návaznosti na jednání ústředního krizového štábu a další vývoj konfliktu na Ukrajině.

TZ_KHK reaguje na konflikt na Ukrajině.pdf (105.75 kB)

Jak pomoci Ukrajině.pdf (649.51 kB)

TZ_KHK reaguje na konflikt na Ukrajině.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 105,75 kB

Jak pomoci Ukrajině.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 649,51 kB
Datum vložení: 27. 2. 2022 17:58
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2022 18:01

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: