Rekonstrukce komunikace II/327 v obci Nepolisy

Průběh rekonstrukce komunikace II/327 v obci Nepolisy a popis připravených uzavírek silnice.

REKONSTRUKCE KOMUNIKACE II/327

V r. 2020 bude zahájena investice Královéhradeckého kraje realizující rekonstrukci komunikace II/327 v úseku "Fajnpark" - průmyslová zóna Zábědov.

Akce je rozdělena na celkem 7 úseků. Již od 20.7. do 20.9. bude probíhat rekonstrukce v intravilánu obce Nepolisy - chcete-li od značky začátku obce Nepolisy (od Chlumce) po konec obce Nepolisy (u fotbalového hřiště). Celková délka úseku činí cca 890 metrů. V návazném termínu od 14.9. do 15.11. bude probíhat rekonstrukce vozovky v délce cca 350 metrů mezi Nepolisy a Zadražany.

V r. 2021 bude v době od 5.4. do 6.6. realizována rekonstrukce komunikace v úseku od Fajnparku po začátek obce Nepolisy, a to v délce cca 2,1 km. Od 7.6. do 1.8. naváže úsek v zastavěné části Zadražan v délce cca 440 metrů. A od 2.8. do 26.9. pak úsek mezi Zadražany a Zachrašťany v délce cca 1,2 km.

V r. 2022 pak celou investici v objemu cca 160 mil. Kč bez DPH dokončí dodavatel úseky: průtah Zachrašťan v termínu od 4.4. do 29.5. a Zachrašťany - průmyslová zóna Zábědov v termínu od 30.5. do 17.7.2022.

Realizace záměru na území Nepolis doprovodí v letošním roce souběžná výstavba chodníku v délce cca 150 m od pohostinství Na Nové směrem na Chlumec nad Cidlinou a části chodníku v délce cca 72 m od autobusové zastávky směrem na Nový Bydžov. V r. 2021 pak obec Nepolisy v souběhu vyřeší také nový autobusový záliv a autobusovou zastávku v Zadražanech a II. etapu výstavby stezky pro pěší a cyklisty v Zadražanech.

Výše uvedený harmonogram není závazný a zcela jistě dozná v průběhu stavby určitých změn, o kterých se budeme také snažit veřejnost včas informovat prostřednictvím úřední desky, vývěsek obce a internetových stránek obce.

Ing. Dušan Šustr, starosta obce

PODOBA UZAVÍRKY KOMUNIKACE II/327 od 20.7.2020 do 15.11.2020

Od 20. července bude platit úplná uzavírka na vybraný úsek průtahu obcí ve směru Chlumec nad Cidlinou - Nový Bydžov. Uzavírka bude probíhat až do 15. listopadu tohoto roku. Přístup k nemovitostem a do uzavřené oblasti v okolí komunikace budou mít pouze rezidenti a dále složky IZS (hasiči, záchranka, policie) a stavební společnost. Autobusová doprava bude zajištěna v Nepolisech přemístěním zastávky BUS - viz situační zákres (zastávka bude u silnice mezi obchodem a hlavní křižovatkou u hostince). Autobusová zastávka v Zadražanech bude přemístěna - viz situační zákres (zastávka bude o něco blíže k Novému Bydžovu, než je nyní - autobusy pojedou po silnici od Lukové).

Osobní automobily budou mít objízdnou trasu přes Nové Město - Písek - Mlékosrby a Zadražany. Nákladní automobilová doprava přes Lovčice - Dlouhopolsko - Městec Králové.

SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU: V úseku dotčeném stavbou bude svoz popelnic prováděn v běžné termíny, avšak v denní době od 05:00 do 06:00 hod. – nádoby s komunálním odpadem je nutné umístit co nejblíž ke komunikaci již večer před svozem!!!

JÍZDA REZIDENTŮ PO STAVBĚ: Nutné maximálně omezit pohyb osobních aut v pracovních dnech v době od 06:00 do 18:00 hod. Jízdu v pracovní době domlouvat s pracovníky stavby.

ČESKÁ POŠTA A DORUČOVATELÉ (PPL, DPD apod.): V dotčené části obce dojde k výraznému ztížení doručování balíků. Necháváme na Vašem zvážení dočasného upřednostnění zasílání balíků nikoliv do vlastních rukou, ale na pobočku České pošty. Běžné doručování písemností ze strany pracovníků České pošty bude probíhat normálně se zvýšenou časovou náročností – automobil České pošty nebude během dne projíždět přes stavbu.

Stavbu bude provádět společnost PORR a.s. Dopravní omezení je velmi výrazné a ztíží život nejen řidičům, ale i místním obyvatelům. Snažte se v maximální možné míře omezit pohyb po úsecích komunikace, na kterých zrovna budou probíhat stavební práce a akceptovat dočasné dopravní značení – zákazy vjezdu apod. Dbejte své bezpečnosti i bezpečnosti pracovníků stavby.

Ing. Dušan Šustr, starosta obce

Datum vložení: 16. 7. 2020 20:48