Svozové nádoby na plasty u rodinných domů

Informace o rozvozu nádob na sběr plastů u rodinný domů.

Svozové nádoby na plasty

Vážení spoluobčané, v týdnu od 7. března Vám k nemovitosti byla přistavena žlutá svozová nádoba o objemu 240 l, která bude od letošního roku sloužit k pravidelnému vyvážení plastových odpadů přímo od Vašeho rodinného domu. Současně bude navazovat postupné snižování počtu velkých kontejnerů na plasty na stávajících sběrných místech v obci. Velké kontejnery zůstanou v omezeném počtu i nadále k dispozici v areálu sběrného dvora.

Nádoby u rodinných domů zůstávají i nadále v majetku obce a pro Vás jsou bezplatně zapůjčeny. Snažte se tedy prosím při manipulaci s nádobami vyvarovat jejich poškození.

V případě, že ve Vaší nemovitosti žije vícečetná rodina či dvě rodiny, a objem nově přistavené nádoby Vám nebude pro třídění plastů dlouhodobě stačit, kontaktujte nás prosím do kanceláře Obecního úřadu a domluvíme se na řešení.

Dbejte prosím v maximální možné míře na správné složení tříděného odpadu a snažte se veškeré vhazované odpady sešlapávat a zmenšovat tak jejich objem.

Nejpozději 11. dubna obdržíte ke každé svozové nádobě také samolepku, kterou je nutné před prvním svozem vylepit na nádobu, z čelní strany, pod nápis „SULO“. Bez vylepené samolepky nebude svoz proveden. V následujících letech budou občané na nádobu vylepovat už pouze samolepku s příslušným letopočtem.

Děkuji za to, že třídíte, pomáháte šetřit životní prostředí a snižujete množství zbytkového směsného komunálního odpadu, který nelze znovu využít a končí na skládkách.

Ing. Dušan Šustr, starosta obce

Termíny svozů nádob na plasty v r. 2022:

27. dubna

25. května

22. června

27. července

24. srpna

28. září

26. října

23. listopadu

28. prosince

Datum vložení: 8. 3. 2022 10:28
Datum poslední aktualizace: 8. 3. 2022 10:29

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: