Myslivci uspořádali naučný program pro děti se ZŠ Nepolisy

Nepolisy - spaní ve škole

Každoroční spaní ve škole

Žáci základní školy Nepolisy, strávili odpoledne se členy MS Luka Nepolisy.

Dne 23. 5. 2013, děti 1-5 ročníku místní základní školy, spolu s vyučujícími, navštívili členy mysliveckého sdružení, kteří pro ně připravili bohatý odpolední program.

Po uvítání na myslivecké chatě se 47 žáků přesunulo na nedaleké biocentrum „Borek“, kde po nezbytném občerstvení shlédli odbornou ukázku těžby dřeva profesionálním těžařem s přiblížením klády pomocí koně a jeho vůdce.

Za jeden skácený strom děti vysázeli do biocentra z pomoci myslivců 75 stromků rozličných druhů vhodných pro zvěř. Sazenice byly pořízeny za pomocí finančního daru místního obecního úřadu. Na předem připravenou oporu stromku si každý mohl podepsat svůj vysázený stromek, aby se následně mohl o něho starat a pozorovat jak roste.

Zkušený kynolog, předvedl přítomným úspěšnou ukázku práce myslivecky upotřebitelného psa při dohledávce a dosledu zvěře.

S přesunem zpět na chatu vypomohl těžařský kůň s povozem, který byl vítaným a zajímavým zpestřením všedního odpoledne.

Na závěr byl připraven poznávací test, který ověřil a následně prohloubil znalosti o zvěři, rostlinách a stromech. Členové MS obdarovali žáky pexesem s mysliveckou tématikou a samozřejmě nechybělo ani něco sladkého. Na oplátku děti namalovali vlastnoruční obrázky z tématikou prožitého odpoledne.

Doufejme, že toto odpoledne přineslo spoustu nových zážitků a inspirací a pomůže žákům chápat a vážit si přírodu a zvěř.

Jiří Kvasnička

Datum vložení: 24. 6. 2013 0:00