Obec Nepolisy

Nepoliská pětka 2016

2. ročník běžeckého závodu

2016

Na sobotu 17.9.2016 jsme zorganizovali druhý ročník běžeckého závodu  "Nepoliská pětka". Běžecké dopoledne zahájili dětské soutěže, kde se ve třech kategoriích představilo celkem 19 dětí. Nejmladší kategorii vyhrál Jakub Hála. Kategorii do 12 let vyhrál Josef Kubias, který se představil i na nejdelší trati a mezi muži obsadil šesté místo. Matouš Kubias bojoval na nejdelší mládežnické trati bohužel sám, ale přesto zaslouží uznání.  Počasí nám opět přálo. Každý závodník obdržel pamětní diplom, dáreček od partnera Kupkolo.cz, energetickou tyčinku a nápoj dle výběru. V kategorii mužů si pro první místo doběhl Pavel Tesař z Chroustova v novém traťovém rekordu 19:54. V kategorii žen také v novém traťovém rekordu 22:15 vyhrála Kateřina Kubiasová z Vlčkovec. Oba si odvezli z Nepolis i pohár pro vítěze. Mezi ženami běžela Sabina Hálová, která svým věkem patří mezi dětskou kategorii a obsadila třetí místo. Rád bych vyzdvihl výkon rodiny Šustových ze Smidar. Petr je nevidomý a přesto se s náročnou tratí vypořádal na výbornou.  Rád bych poděkoval Lucce Markové, Elišce Žumárové, Martině Houškové, Dušanu Šustrovi a Josefovi Fiňkovi za zajištění závodu a personálu Hospůdce Vilgošovi za občerstvení.