Obec Nepolisy

Nepoliská stovka

Fotografie z 27. ročníku Nepoliské stovky, která se uskutečnila v sobotu 20.8.2022.

I když předpověď počasí nebyla příznivá, nakonec se celá akce zdařila.
Na trať 50 km se vydalo 27 cyklistů. První čtyři místa obsadili cyklisti z Unlimited KN Trading CZ v pořadí Matyáš Fanderlik (1:20:26), Adriana Marschnerová (1:20:38), Tomáš Luft a Viktoria Marschnerová. V první skupině byl ještě David Marek z Kutné Hory. Těsně za nimi dojeli Petr Svoboda, Václav Kraus (Přelouč), Martin Marek (Nepolisy) a Miloš Křivka (Chlumec nad Cidlinou), své zástupce tam měli i cyklisti z Písku a další. Nejmladším účastníkem byl Jiří Marek, kterému je 14 let.
Stokilometrovou trať absolvovalo 23 cyklistů. Padl i traťový rekord 2:19:41 (průměr 40,1 Km/h). Vítězem se stal bratr vítěze padesátky David Fanderlik, za nim dojel na druhém místě týmový kolega (Unlimited KM Trading CZ) Jan Kolář a na třetím místě Lukáš Kerpl z Vinohradských šlapek. Další skupinu s minimálním odstupem přivedl do cíle Lukáš Klinecký z AC Sparta. Nejstarším cyklistou, který absolvoval nejdelší trať byl Václav Andrés ze Starého Bydžova.
Obdiv a poděkování patří všem, kteří se zúčastnili. Dále bych rád poděkoval všem, kteří připravili trať a podíleli se na zdárném průběhu akce, Martině a Emičce Houškové a Adélce Vondrové za zápis a vydávání obědů, dále kolektivu hospůdky v čele s Dominikem Schmidtem za výborné řízky. Díky patří i Dušanovi Šustrovi za zajištění cen a drobných dárků pro všechny účastníky od sponzora KUPKOLO.CZ