...
Obec Nepolisy

Nepoliská pětka 2019

5.ročník běžeckého závodu Nepoliská pětka 7.9.2019

V první zářijovou sobotu se sešli příznivci běhu na fotbalovém hřišti na prezentaci již pátého ročníku běžeckého závodu  "Nepoliská pětka". Na hřišti běžely 4 děti ve dvou kategoriích. Hlavní tráť 5,2 km běželo šest žen a 10 chlapů. V kategorii mužů si pro první místo doběhl Tomáš Mocek z Pardubic v čase 18:58 a zaostal za traťovým rekordem o 30 vteřin. Byl to druhý nejrychlejší čas v historií závodu.  Rekord překonal o 50 vteřin. V kategorii žen zvítězila Sabina Hálová z Chlumce nad Cidlinou, která běžela i závod v dětské kategorii do 14.let. Počasí nám přálo. Trať byla v pořádku, i když bylo po dešti. Každý závodník obdržel od pořadatelů pamětní diplom, tyčinku a nápoj dle výběru. Od našeho partnera (Nepoliská stovka) Jízdní kola Schäfer Sloupno jsme předali věcné ceny pro závodníky. Vítězové v kategorii dospělých obdrželi krásný pohár. Rád bych poděkoval Kateřině Kárnikové, Emičce Houškové a Martině Houškové za zajištění závodu a personálu Hospůdce Vilgošovi za občerstvení.