ZÁVODY O POHÁR MĚSTA NECHANICE ÚNOR 2014

- MH starší - 1. místo

- MH mladší - 6. místo

• KRAJSKÉ KOLO HRY PLAMEN PŘELOUČ - ČERVEN 2014

3. místo

Závodili: Áďa Vondrová, Anička Zhřívalová, Tom Vondra, Filip Řehák, Štěpán Žďárský, Dominik Krois, Nikolka Vejvodová, Monička Ronešová, Míša Drlý

• Memoriál Marty Habadové 2012

V sobotu 3. listopadu 2012 se jako již tradičně uskutečnila v Praze prestižní soutěž v hasičském sportu v disciplíně běh 60 metrů s překážkami s názvem Memoriál Marty Habadové.
Naše SDH reprezentovali - v kategorii dívky mladší Anička Zhřívalová a v kategorii chlapci starší Lukáš Richter.
Konkurence byla veliká, ve čtyřech kategoriích soutěžilo celkem 550 chlapců a dívek.

A jak se umístili naši dva závodníci?

Anička Zhřívalová obsadila 9. místo v kategorii dívky mladší a zde soutěžilo celkem 90 děvčat.
Lukáš Richter se umístil na 7. místě a v jeho kategorii soutěžilo 125 chlapců.

Oběma děkujeme za výbornou reprezentaci SDH Nepolisy a ještě jednou blahopřejeme.

Jan Zhříval – 10. místo

• Výsledky soutěže v PS okrsku (požární útok)

MH Kategorie mladší:
M. Ronešová, N. Vejvodová, N. Kopecká, T. Vondra, J. Berousková, L. Plecháčová, M. Kovalský, L. Marková, E. Šípová
umístění:
štafeta 400m s překážkami CTIF -3. místo
štafeta dvojic - 6. místo
štafeta 4x 60m s překážkami - 9. místo
požární útok - 8. místo
Celkové umístění hra Plamen ročník 2011- 2012 v okrese                 Hradec Králové  - 7. místo

MH Kategorie starší:
A. Novotná, A. Zhřívalová, A. Vondrová, Š. Žďárský, M. Drlý, F. Řehák, D. Krois, J. Šimák, J. Kovalský
umístění:
štafeta 400m s překážkami CTIF -8. místo
štafeta dvojic - 4. místo
štafeta 4x 60m s překážkami - 5. místo
požární útok s překážkami CTIF - 5. místo
požární útok - 3. místo
Celkové umístění hra Plamen ročník 2011- 2012 v okrese Hradec Králové - 5. místo

• Memoriál Marty Habadové 2011
  •
   První listopadovou sobotu vládla hasická atmosféra i v našem hlavním městě Praze.
Stalo se již tradicí, že v tomto termínu se koná mladými hasiči oblíbená prestižní soutěž Memoriál Marty Habadové, která je pořádána na počest významné členky hasičského hnutí v Čechách.
V sobotu 5. listopadu se uskutečnil již jedenáctý ročník této soutěže. Své síly přijelo změřit téměř 400 soutěžících z celých Čech, Moravy a byly zde i zástupci ze Slovenska. Této soutěže se z našeho SDH zúčastnil v kategorii starších chlapců Pavel Říha, tentokrát pod vedením svého trenéra z SDH Měník Pavla Dobiášovského. Spolu sním soutěžili jeho kamarádi z týmu, Matěj Kebort z Nového Bydžova a Lukáš Rychter z Mlékosrb. V jejich kategorii o stupně vítězů bojovalo 102 závodníků, včetně úřadujícího mistra republiky v této disciplíně Tomáš Grosse. Po celou dobu memoriálu vládla správná sportovní atmosféra, Lukáš dostal startovní číslo 13, Matěj 26 a Pavel 47. Závodilo se v kryté hale na 4 drahách a chlapci měli 2 pokusy. Konkurence byla veliká a tak nervy pracovaly, ale pilná příprava ( více něž dvouměsíční pilný trénink, někdy až 5x týdně musí být přece někde vidět), zkušenosti získané ze soutěží se klukům vyplatily. Lukáš, ač bojoval s chlapci o více než rok staršími se umístil na 24 místě a podle názoru vedoucího slovenského národního týmu předvedl nejhezčí napojení rozdělovače z celého závodu. Matěj získal 4 místo, bohužel zrovna při jeho druhém velice hezky rozběhnutém pokusu se rozhodčím stala jediná chyba a pokus musel být opakován, jinak věříme, že by se také na „bednu“ dostal. Pavlovi se podařilo v dramatickém závěru, kdy jsme při druhém pokusu ani nedýchali vybojovat 1. místo a soutěž vyhrál.
Je to potřetí za sebou, kdy družstvo Měníku získalo na tomto memoriálu tuto metu nejvyšší. V loňské roce si totiž zlatou medaili domů odvezl také náš člen, a to Jan Zhříval, kterého taktéž trénoval P.Dobiášovský. Pro Pavla a Honzu to byl jistě velký sportovní zážitek závodit v tak hezkém prostředí, v soutěži na nejvyšší republikové úrovni, kde se neodpouští žádná chybička a soupeři čekají na sebemenší zaváhání. Však se oba chlapci předem pošťuchovali, jaké by to bylo odvézt si do Nepolis již druhý zlatý pohár. Podařilo se a tak máme radost dvojnásobnou.
Chtěli bychom Pavlovi a Honzovi poděkovat za vzornou reprezentaci naší obce, byť to není vždy pod praporem obce Nepolisy, popřát jim mnoho úspěchů na dalších soutěžích, kterých se chtějí od jara oba dva účastnit. Díky svému věku postupují do vyšší soutěže dorostu a tam je konkurence ještě tvrdší, ale věříme, že i to zvládnou.
Velké poděkování patří trenérovi P.Dobiášovskému, který se chlapcům věnoval a téměř každý den je „proháněl“ na tréninkovém hřišti v Měníku. Bez jeho přispění by takových výsledků nikdy nebylo.