Pomoc obcím v Jihomoravském kraji

Pomoc obcím postiženým tornádem

Informace o pomoci pro obce v Jihomoravském kraji, které byly zasaženy ničivým tornádem.

I naše obec v dnešním dopoledním a odpoledním čase zjišťovala možnosti rychlé a účelné pomoci obcím zasaženým včerejším ničivým tornádem v Jihomoravském kraji.
- Materiální sbírka, kterou budeme schopni cíleně a rychle převézt do postižené oblasti proběhne ihned poté, co od Jihomoravského, případně Královéhradeckého kraje, obdržíme informace co je nejvíce žádáno.
- Zřízení finanční sbírky projedná Zastupitelstvo obce na zasedání v pondělí 28.6. a současně předpokládám přijme usnesení o poskytnutí finanční podpory vybrané instituci/obci/obcím.
- Fyzická dobrovolnická pomoc musí být koordinována, proto jsme spolu se členy JSDH Nepolisy v kontaktu, a budeme případně v kontatku s HZS Královéhradeckého kraje, který bude pomoc dobrovolníků z našeho kraje koordinovat.
Ing. Dušan Šustr, starosta obce
Pomoc obcím postiženým tornádem