Tříkrálová sbírka v naší obci

Tříkrálová sbírka 2015 v obci Nepolisy

V pátek 9. ledna 2015 se prvním rokem ve spolupráci s obecním úřadem Základní škola Nepolisy zapojila do tradiční charitní veřejné pouliční Tříkrálové sbírky. Do ulic Nepolis, Zadražan a Lukové se za doprovodu pedagogů, místostarosty a starosty obce vypravily čtyři trojice koledníků. V kostýmech Tří králů zpívaly a rozdávaly požehnání. Za 3 hodiny navštívily desítky obydlí. Ujitých kroků, stejně jako příspěvků v kasičkách přibývalo a svěcené křídy a informativních letáčků kvapem ubývalo.

V některých staveních koledníky pohostili upečenými koláči, obdarovali sladkostmi, ovocem a všichni rozdávali upřímné úsměvy a srdečně děkovali, když Tři králové vinšovali vše dobré do nového roku. Dětem se koledování líbilo, i když jim létaly královské koruny z hlavy, jelikož bylo větrné počasí. Promrzlí se vrátily do školy, ale hřál je pocit, že vykoledovaly hodně peněz, což usoudily podle tíhy zapečetěných pokladniček. První zapojení naší obce do Tříkrálové sbírky slavilo úspěch a bavilo nad míru také děti.  Zároveň jsme se všichni shodli, že se do ní zapojíme i v příštím roce. Její realizaci naplánujeme s větším počtem skupinek koledníků na víkend, abychom na návštěvu sousedů měli více času a tedy i větší klid.

Poděkování zaslouží nejen všichni, kteří přispěli do sbírky, ale také všichni, kteří se zapojili jako koledníci a jejich doprovod.

Iveta Hakenová, Dušan Šustr

V úterý 13. ledna 2015 rozpečetila zástupkyně Charity Hradec Králové a místostarosta obce všechny čtyři pokladničky a společnými silami se dopočítali částce:

11.243,- Kč

Oblastní Charita Hradec Králové má k dnešnímu dni sečten obsah 217 kasiček ze 230 vydaných, a celkem bylo vybráno zatím 712 153,- Kč. V České republice pak dárci při koledě rozdali neuvěřitelných 52 881 829,- Kč!!!

DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA KOLEDU PŘÍŠTÍ ROK

Datum vložení: 15. 1. 2015 0:00