Noc s Andersenem 2012

Noc s Andersenem 2012

30. března jsme se už po čtvrté setkali při celostátní akci Noc s Andersenem, podporující čtení pohádek. Letos byla věnována 100. výročí narození spisovatele Jiřího Trnky. Navečer do místní knihovny dorazilo téměř 50 malých Šmoulů, kteří se podíleli na zasazení národního  stromu – lípy srdčité. Byla pojmenována taťka Šmoula. V plánu bylo dále opékání buřtů, ale pro nepříznivé počasí, jsme se museli smířit s ohřátými. Povídali jsme si o životě a dílech Jiřího Trnky, zhlédli jeho pohádky i knížky. Byly vysvětleny  pojmy: ilustrace, scénárista, režisér, loutkář… Po druhé večeři (palačinky s marmeládou a se šlehačkou), kterou nám připravili místní mladí hasiči jsme se dali do výroby velikonočního závěsu . Dále si děti malovaly hrnky , s kterými uspěly v soutěži o čajová křesílka. O půlnoci stateční Šmoulové prošli noční stezkou odvahy. Ke spánku se ukládali unaveni, ale spokojeni. Vůně upečených placek s povidly, jablky i mákem nás ráno vytáhla z pelíšků. Za jejich upečení děkujeme paní Sejkorové z Lukové. V knihovně se nám velice líbilo, děti odcházely s novými zážitky a dobře naladěny. Za pomoc a příkladnou spolupráci patří dík vedoucí místní knihovny paní Lucii Vejvodové.

Datum vložení: 4. 10. 2017 11:18
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2017 11:18