Noc s Andersenem 2015

Noc s Andersenem 2015 – Peklo na úřadě

Letošní 8. Noc s Andersenem už proběhla a co se v ní vše událo? Proč Peklo na úřadě v březnu? Oslavovali jsme známého spisovatele Jana Drdu, který se narodil 4. dubna 1915 a během svého života napsal spoustu známých děl, některé o čertech, např. Hrátky s čertem, Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert, jistě je všichni znáte. Sešli jsme se opět v hojném počtu a to 26 čertic, 13 čertíků, 3 velkých čertic, kterým daly děti jména: Třeštiprdlo, Bertice, Luciášek a 1 vodníka  – Rosničky, 1 strašidelného čerta Rumcibara, který letos oslavil svých 824pět let, zajímavý věk, že?
    Nejdříve jsme se vydali zasadit 8. Pohádkovník – lípu srdčitou, která dostala jméno Jolanda Třeštiprdlo Záprtek. Následoval přesun za školu k altánu a opékání párků na pekelném kotli. Po večeři jsme se přesunuli na pekelný úřad. V zasedací místnosti Rumcibar velice poutavě vyprávěl o Janu Drdovi, shlédli jsme několik ukázek z pohádek a hádali jejich názvy, prohlédli knihy, které Jan Drda napsal a četli z nich ukázky. Čertovské skupiny po sedmi až osmi čertidlech se poté vydaly plnit úkoly na různá stanoviště, u Rumcibara bylo za úkol odpovědět na kvízy, u Třeštiprdla si protáhly svá těla cvičením, u Rosničky vyráběly čerta z papíru, u Bertice v knihovně hádaly hádanky, u Luciáška se opět protáhly – prolézaly tunelem, shazovaly kuželky apod. Po splnění úkolů na všech pěti stanovištích se děti naučily písničku.
    No to bylo úkolů až z toho všem vyhládlo. Rumcibar rozžhavil pánev, a upekl pekelné palačinky. Jeho pomocnice Adélka mu pomáhala - plnila je marmeládou a sypala cukrem se skořící, mňam, to vám byla dobrota. Už se blížila půlnoc, některým spáčům se chtělo spát, ale kdepak spát, ani náhodou. Po půlnoci se ti největší odvážlivci vydali na strašidelnou stezku odvahy okolo kostela,     u kterého svoji nebojácnost stvrzovali podpisem u Čerta.
    A kdy se šlo spát? Někdo už byl unavený a usnul dříve, ale nikdo neusnul dřív než Rosnička, která jako každý rok rozpoutala polštářovou válku a ne jenom jednu. Letos byly polštářové války celkem tři až do půl čtvrté do rána. Největší čerti nespali vůbec. Někdo přece musí hlídat peklo. Všechna čertidla si vyzvedli rodiče okolo osmé hodiny ranní. Doufáme, že se vám letošní noc líbila a určitě se těšíme na další v roce 2016.
    Pořadatelé: Iveta Hakenová – Třeštiprdlo, Lucie Vejvodová – Bertice, Eva Zimová – Luciášek, Věra Kyselová – Rosnička, Roman Šustr – Rumcibar, Adélka Vondrová – pomocnice Rumcibara, stezka odvahy – mládež z Nepolis a Zadražan.
    Pořadatelům a všem ostatním, kteří se podíleli na pořádání této akce, zajištění výsadby stromu, věcí k přípravě večeří apod. velice děkujeme a děkujeme za pochopení při noční stezce odvahy.

Za ZŠ Nepolisy a Obecní knihovnu Nepolisy sepsala knihovnice Bertice

Datum vložení: 6. 10. 2017 8:51