Noc s Andersenem 2017

Noc s Andersenem 2017

Obecní knihovna a Základní škola letos opět uspořádaly známou akci pro děti „Noc s Andersenem“. Letošní nebyla obyčejná, ale byla naše 10. výroční a konala se ve znamení Čtyřlístku 1. 4. na Apríla. Čtyřlístek se svými hlavními postavami Pinďou, Bobíkem, Fifinkou a Myšpulínem je u našich dětí velice oblíbený a tak se všichni moc těšili, co zase náš tým vymyslí pro tuto noc.
    Po ubytování jsme se vydali zasadit další pohádkovník, tentokrát před obchod Hruška. Je to lípa srdčitá a jmenuje se „Čtyřlístek“. Poté jsme se vydali za školu, kde na nás čekalo opékání párků,a protože se vydařilo počasí, tak i hry na hřišti. Takže na úřad, naše hlavním stanoviště, kde čekaloke splnění opět spousta úkolů, dorazily děti docela unavené.Ale když se naše paní učitelka převtělila do pana Andersena a začala velice poutavě vyprávět o jeho životě, hned všechny děti ožily a se zájmem poslouchaly. Pak na různých stanovištích plnily úkoly – kvíz, malování a také si vyrobily velice pěkného dřevěného ptáčka. Po půlnoci nechyběla stezka odvahy – omlouváme se tímto spoluobčanům za rušení nočního klidu. A v noci u usínání vypukla ještě polštářová bitva. Ráno se spáčům ze spacáků vůbec nechtělo, ale co se dá dělat, zakokrhal kohout, pohádková noc skončila a my se můžeme zase těšit na tu další v roce 2018.
    Tímto děkujeme všem za pomoc při pořádání této akce, i rodičům za výborné upečené snídaně.

DĚKUJEME !!!

Za Základní školu a Obecní knihovnu sepsala Lucie Vejvodová