...
Obec Nepolisy

Nepoliská stovka 2019

24. ročník cykloturistického závodu Nepoliská stovka

V sobotu 17.8.2019 se konal již 24. ročník Po cykloturistické akce "Nepoliská stovka". Na trať 50 km se vydalo 47 cyklistů, z toho bylo 16 z Nepolis. První do cíle přijeli Petr Svoboda z Pardubic a Václav Klaus z Přelouče v čase 1:28:20. Bohužel tato dvojice startovala se stovkařemi.  A proto oficiálním vítězem se stal sedmdesátiletý Oldřich Herčík z Kolína (bývalý vítěz stovky)druhý v cíli byl Martin Marek z Nepolis a třetí Mirek Brzák z Kněžic. Čas první skupiny  byl 1 hodina 32 minut. Za touto skupinou přijel Rober Schmidt a za nim skupina s nepoliskými cyklisty. Na 100 km trasu se vydalo 34 cyklistů. Počasí přálo a na startu bylo sice pod mrakem, ale v průběhu závodu bylo slunečno, téměř bezvětří. Do cíle přijela skupina sedmi cyklistů v čele s Jakubem Holým z Oskořínku, na druhém místě byl loňský vítěz Radomír Melša ze Třech Dvorů a na třetím místě dojel Jindřich Maksany ze Senice na Hané. Tato skupina absolvovala trať časem 2 : 35 : 18. Nejmladším účastníkem byl Štěpán Brož z Trnavy, který projel trať v čase 3 hodiny 10 minut.

Všichni platící účastníci obdrželi od našeho partnera Jízdní kola Schäfer Sloupno igelitovou tašku s lepící soupravou. První tři v cíli z obou tratí obdrželi věcné ceny. V cíli na všechny čekala odměna v podobě výborného oběda (kuřecí plátek, šťouchané brambory a obloha), který připravili v Hospůdce na hřišti. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům, organizátorům závodu a personálu pohostinství za zdárný průběh celé sportovní akce.

Datum vložení: 1. 11. 2019 19:29
Datum poslední aktualizace: 1. 11. 2019 19:31
Autor: Ing. Ján Baláž